Младиот Марко Пејчиновски исплива 18 километри од Радожда до Градиште, со што го заврши својот втор предизвик оваа лето. Дестинацијата ја исплива за 6 часа и 40 минути.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.