Членовите на британското кралско семејство ретко се гледаат во костими за капење. Во нивниот случај, тоа е „само понекогаш“ еднаш во многу години.

Причината се нивните позиции и должности, но и тоа што одморите им се одвиваат далеку од очите на јавноста. Меѓутоа, сегашниот крал Чарлс Трети и кралицата Камила паднаа во папарацо стапица додека уживаа на егзотичниот Барбадос.

Чарлс и Камила уживаа во шармот на Барбадос далеку од Британија и должноста. Телохранителите будно ги следеле, а веројатно и покрај тоа успеале да се опуштат.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.