Маж што продавал лежалки на плажа и жена која одмарала во Мексико починале откако гром ги удрил на плажата.

Жртвите наводно сакале да ги соберат своите работи и да побегнат од плажата откако забележале дека се приближува бура, но биле погодени од гром пред да можат да се спасат.

Останатите посетители на плажата веднаш побегнале.

Жената починала на местото на несреќата, а мажот бил пренесен во болница, но починал додека му била укажувана лекарска помош.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.