Ознака: плажа
Патувања 07.02.24 | 22:01

Пола од плажата мора да е без лежалки – новиот грчки закон за плажите стапува во сила уште пролетва

Министерството за национална економија и финансии на Грција воведе нов закон за регулирање на плажите и крајбрежниот јавен имот во Грција, според кој површината што...

Калеидоскоп 19.09.23 | 22:37

Гром уби жена и маж на плажа во Мексико

Маж што продавал лежалки на плажа и жена која одмарала во Мексико починале откако гром ги удрил на плажата. Жртвите наводно сакале да ги соберат своите работи и да побегнат...

Патувања 16.09.23 | 10:02

Ова е црногорската плажа забранета за мажи

Уникатната плажа во Улцињ во Црна Гора е специфична по тоа што на мажите им е забранет влезот од мај до октомври, а ги привлекува припадничките на понежниот пол во текот...

Фудбал Естрада 11.09.23 | 15:30

Најжешката хрватска навивачка е непрепознатлива без фотошоп: Папараците ја снимиле Ивана Кнол на плажа во бикини

Најжешката хрватска навивачка, атрактивната Ивана Кнол се прослави во текот на Светското првенство во Катар, а вниманието на медиумите и јавноста го привлече со разголените...

Балкан Патувања 20.08.23 | 17:03

Опасност: Летаа чадори од силниот ветер во Пефкохори

Силен ветер деновиве во Пефкохори на првиот крак на Халкидики. Од силината одвеани беа неколку чадори за на плажа, крпи, душеци… На социјалните мрежи се реагира што...

Македонија 14.08.23 | 22:13

Ги препознавате лицава заштитени под сенка? За нив денес збори половина Фејсбук…

Фотографија од плажа на која се гледаат пораншниот премиер Зоран Заев, заедно со неговото мото-другарче, Венко Филипче, денеска кружи на социјалните мрежи. „Каде е...

Семејство 14.08.23 | 19:58

Мајки и татковци кои ги пуштате децата голи на плажа и на базен, ова е текст за вас!

Вашите коментари „Педофили секогаш имало и секогаш ќе има“ не држат вода. Педофилите отсекогаш постоеле, но сега со помош на мобилните телефони и интернетот ги има...

Патувања 11.08.23 | 15:45

Комуналците во Неа Каликратија и Неа Флогита со багери ги собираат оставените пешкири и чадори на плажа

Движењето за ослободување на грчките плажи од узурпација и акциите против „пешкир резевациите“ на јавниот простор актуелно се и на популарните дестинации на Халкидики. Според...

Здравје 08.08.23 | 18:09

Зошто не e добро да се „печете“ на плажа

За некои луѓе летното мото „сончево е, покажи се“ е дел од годишниот ритуал на уживање во топлината и гледање на движењето на сонцето на плажа или базен, пишува германската...

Македонија 06.08.23 | 20:16

Ангелов ги покажа мускулите на плажа во Грција: „Назад сум за миг ако почне да гори“

Откако вчера информираше дека сите пожари на територијата на Македонија се изгаснати благодарение на дождот кој го намали ризикот од избувнување на нови поголеми жаришта,...

Македонија 06.08.23 | 14:00

Дали Ковачевски дава интервју од плажа, на непозната локација?

На почеток од нашиот одговор за интервјуто на Ковачевски добро е да и се објасни на јавноста како е реализирано интервјуто за МИА со Димитар Ковачевски којшто најави...

Свет 04.08.23 | 10:07

Млада жена почина откако дошла од плажа и испила премногу вода во 20 минути

Триесет и петгодишната Ешли Самерс од американската сојузна држава Индијана починала откако за само 20 минути испила околу два литра вода. Оваа мајка на две деца починала...

Патувања 01.08.23 | 15:23

Нема веќе резервирање место на црногорските плажи, подготвени се казни

И Црна Гора ќе ги казнува туристите кои оставаат крпи но, и пластични шишиња на плажите. За прекршителите предвидени се високи парични казни. Локалната управа на Тиват...

Свет 31.07.23 | 22:13

Плажа во Турција затворена откако биле пронајдени 28 мини

Плажата Софулар во црноморското одморалиште Шиле, недалеку од Истанбул, беше затворена откако денеска беа пронајдени 28 неексплодирани мини, соопштија властите. Властите...

Патувања 31.07.23 | 13:25

Во Шпанија огромни казни за „резервирање“ место на плажа

Поморските места низ шпанскиот град Малага им објавија војна на капачите кои поставуваат чадори за плажа рано во текот на денот за да резервираат место, сè пораспространета...

Естрада 29.07.23 | 11:29

Ги топи брановите: Викторија Лоба во секси костим за капење ужива на плажа

Со пуштената долга коса и темниот костим за капење, Викторија Лоба, измами голем број воздишки на Инстаграм. Лоба, која е една од нашите најубави пејачки, објави видео...

Калеидоскоп 24.07.23 | 12:52

„Ако мојот син ја силува твојата ќерка, тоа не е мој проблем“: Жена нападнала жена на плажа поради нејзиниот костим за капење

Деновиве на социјалните мрежи повторно се шири видео од конфликт меѓу две жени од плажа на непозната локација. Видеото досега собра стотици илјади прегледи и луѓето...

Патувања 22.07.23 | 13:53

„Зарем и ова ни го наплаќаат?“: Туристите шокирани од црногорските плажи

Лежалките на црногорските плажи се бесплатни за користење по 17 часот, а цените се попристапни од оние во Грција, но туристите се шокирани од една работа. Имено, на сите...

Патувања 18.07.23 | 15:07

Лежалки и до 25 евра, а нема ни кабина, ни туш, ни ВЦ: Туристите бегаат од Албанија, велат поскапо е и од Грција и не вреди за парите

Последните години Албанија стана една од најпопуларните летни дестинации меѓу македонските и српските туристи, најмногу поради ниските цени. Судејќи по споделените...

Патувања 09.07.23 | 17:54

Едни си донесоа печено, а други јагнето си го ставија на ражен среде плажа

Откако на социјалните мрежи стана вирална фотографијата од српските туристи кои си донесоа цело печено јагне со себе на одмор во Грција, сега се појави нова снимка,...