Неидентификувана жена е пронајдена во четвртокот попладне на плажата Полихроно во општина Касандра, Халкидики. Жената била пронајдена без свест, и за кратко време била преземена со возило на брза помош и пренесена во Здравствениот дом Касандра на Халкидики.

Но, кратко време откако била примена во болница, таа била прогласена за мртва.

Телото ќе биде пренесено во Солун на обдукција, додека прелиминарната истрага ја врши Второто обвинителство на Неа Муданија на Централната пристаниште во Солун, пишуваат грчките медиуми.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.