Драги пријатели, да ја покажеме нашата хуманост и да донираме скромно кој колку може, на наш сограѓанин – младо момче Александар Планојевиќ, на кого му е дијагностициран карцином на лимфни жлезди. Александар живее со сестра и самохрана мајка Cveta Andreeva Planojevic . Средствата се потребни за понатамошно лекување.
Да покажеме човечност во моменти кога сме потребни.
Жиро сметка
200003300834041
Цвета Планојевиќ
Стопанска БанкаRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.