Венера влегува во знакот на Близнаци на 11 април, а оваа астролошка појава ќе направи на некои од хороскопските знаци овој период да им биде интензивен, додека некои низ овие промени ќе поминат лесно и безгрижно, значи ќе имаат многу среќа.

Близнаци

Венера во Близнаци ја зголемува свеста во областите кои не се физички опипливи. Тоа ќе ви помогне да го отворите умот и да почувствувате работи кои директно или индиректно сте ги избегнувале. Ќе ве поттикне за некои работи и натаму дека ви е потребно време и посебно внимание. Престанете проблемите да ги ставате под тепих. Техниките за опуштање можат да ви помогнат да ги редефинирате вашите проблеми и приоритети.

Вага

Венера во Овен ќе направи да се промени вашиот поглед кон светот. Влегува во вашата куќа на животната филозофија и укажува на важно време за истражување, проширување на видикот и укажување на различни навики и култури надвор од вашите. Можеби ќе почувствувате потреба да нурнете во книгата за позитивна трансформација која претходно не сте можеле да ја пронајдете.

Водолија

Венера во Овен ќе ве инспирира да креирате и да ги искористите сите креативни идеи. Сега е момент кога може да ги претворите во работни потфати. Тоа ќе ве охрабри да се опкружите во општеството со луѓе за кои знаете дека може да ги задоволат вашите потреби. Покрај тоа тоа тие ќе ве наведуваат да работите на себе и на унапредување на работите кои му овозможуваат на вашето внатрешно дете да се опушти и да ја засити својата љубопитност.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.