Ознака: април
Економија 05.05.23 | 13:24

Од лани цените во кафеаните поскапеле за 12.3 проценти

Според податоците на Државниот завод за статистика, цените на угостителските услуги во април во споредба со март годинава се зголемени за 2.6 %. Споредено по групи на...

Астро 01.04.23 | 14:25

Ѕвездите ќе им бидат наклонети: Април ќе биде најсреќен за овие три хороскопски знаци

Венера влегува во знакот на Близнаци на 11 април, а оваа астролошка појава ќе направи на некои од хороскопските знаци овој период да им биде интензивен, додека некои низ...

Астро 01.04.23 | 11:23

Oва се трите датуми во април кои ни носат нова снага и убави промени

Астролозите ги издвоија трите најсреќни датуми за април 2023 година: 4 април – Датумот огледало Бројот 4 во нумерологијата претставува комбинација од 4 елементи – земја,...

Економија 22.06.22 | 12:39

Просечната нето месечна плата во април 31.525 денари

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во април годинава изнесува 31.525 денари е зголемена за 10,9 отсто во однос на април лани, објави денеска Државниот завод...

Астро 04.04.22 | 08:52

Денеска е 4.4. – што носи овој магичен ден?

На 4 април нè очекува магичен ден. Освен што започна најубавиот пролетен месец, кога во воздухот има романтични и позитивни вибрации, на 4 април нè очекува дополнителен...

Астро 01.04.22 | 10:05

Месечен хороскоп за април: Бикот да избегнува стрес, рибите да ја сменат исхраната

Овен Работа – Насочете се кон решавање на она што не стигнавте да го извршите во текот на минатиот месец и она што од некоја причина сте морале да го одложите. Обрнете...

Астро 24.03.22 | 15:50

Четири хороскопски знаци ќе пливаат во пари во месец април

Во април повеќето хороскопски знаци ќе имаат можност да ги совладаат тешкотиите и да ги свртат работите во своја корист, но некои ќе бидат уште поуспешни доколку успеат...

Астро 20.03.22 | 18:38

Aприл носи пари за само некои среќни знаци, пред повеќето е криза

Според предвидувањата на астролозите, април ќе биде прилично тежок период од финансиски аспект. Сите знаци ќе мора да бидат внимателни на работа, но и во поглед на финансиите...

Економија 22.06.21 | 13:05

Просечната нето плата во април 28.438 денари

Просечната месечна исплатена нето-плата по вработен во април 2021 година изнесувала 28.438 денари, а бруто платата била 42.441 денари. Според Државниот завод за статистика,...

Македонија 15.04.21 | 11:09

На 28 април во Македонија треба да пристигнат 200 илјади кинески вакцини

На 28 април во Македонија треба да пристигнат сите 200 илјади кинески вакцини потврди денеска Венко Филипче, министерот за здравство. Претходно, на 19 и на 26 април треба...

Астро 03.04.21 | 09:32

Tри хороскопски знаци за кои овој април ќе донесе среќа

За три хооскопски знаци овој април носи среќа и многу успех, благодарение на владеењето на силниот Овен. Овен Концентрацијата и фокусот ви се подобрени и сè што ви треба...

Македонија 31.03.21 | 09:54

Филипче: До крајот на април ќе пристигнат 300.000 вакцини

Министерот за здравствjе уверува дека до крајот на април во Македонија ќе пристигнат 300.000 вакцини. Оваа информација тој ја сподели во гостувањето на ТВ 21. Во Србија има...

Калеидоскоп 30.03.21 | 12:26

Зошто родените во месец aприл се посебни

Досегашните научни истражувања покажаа дека некои карактеристики навистина можат да се поврзат со месецот на раѓање и еве што велат тие за оние за кои е април: Ноќни...

Свет 13.03.21 | 18:55

Германија очекува нов врв на инфекциите во средината на април

Здравствените власти на Германија упатија ново загрижувачко предупредување: инфекциите од корона вирусот повторно може да достигнат врвови забележани околу Божик...

Здравје 26.08.20 | 20:28

Најголем број новозаразени со коронавирус во Франција од април досега

Франција во средата објави 5.429 нови случаи на коронавирус за да достигне вкупно 253.587 инфекции низ целата земја. Ова е најголем пораст на дневните случаи во земјата од...

Астро 09.04.20 | 10:12

Aприл им носи љубов на овие три знаци

Венера, планетата на љубовта, убавината, врските и задоволството, им носи поволни денови за романтика во април на овие три хороскопски знаци. Близнаци Живејте Близнаци....

Свет 02.04.20 | 23:20

Поради коронавирусот: Русија го прогласи април за неработен

Рускиот претседател Владимир Путин соопшти денес дека месец април во Русија ќе биде неработен за да се сопре ширењето на пандемијата на коронавирусот, а платите за...

Твитови 01.04.20 | 22:44

Априлска ноќ во Охрид

Априлска ноќ #охрид pic.twitter.com/QTFb71kaSq — СамоМоја (@samomojaa) April 1, 2020

Здравје 26.03.20 | 18:25

Прогнозите на надлежните остануваат дека пикот на вирусот ќе биде кон крајот на април

Прогнозите на надлежните остануваат дека пикот на вирусот ќе биде кон крајот на април и оти бројката на заболени ќе достигне до околу 2.000 лица. Сепак, министерот за здравство...

Астро 05.04.19 | 11:15

За овие три хороскопски знаци, април ќе биде најубавиот месец во годината

Овој април е полн со промени и ретроградни движења, такашто сите хороскопски знаци ќе поминат низ различни ситуации и ќе им се случуваат интересни нешта, но за овие три...