Астролозите ги издвоија трите најсреќни датуми за април 2023 година:

4 април – Датумот огледало

Бројот 4 во нумерологијата претставува комбинација од 4 елементи – земја, вода, оган и воздух. Обидете се да обратите внимание на сите итни работи, а на крајот од овој ден треба добро да се одморите. На овој ден можете да запознавате нови луѓе, но и да обратите внимание на пријателите и семејството.

14 април – Венера во квадрат со Сатурн

Ова е прилично хармоничен аспект, но не е секогаш толку силен. Ова е денот кога ќе сфатите кои се вашите главни цели. Ќе имате сила за нови почетоци, но и да ги завршите работите што веќе сте ги започнале. Повеќето од критиките што ќе ги добиете ќе бидат конструктивни, затоа слушајте што имаат да кажат луѓето. Не ги отфрлајте веднаш советите и насоките на блиските луѓе.

22 април – метеорски дожд Лирида

Според астролозите, метеорскиот дожд Лирида го буди оптимизмот кај луѓето и нè прави пољубезни еден кон друг. Ако вашата глава е исполнета со негативни мисли, тогаш на 22 април ќе можете да се ослободите од сето она што ве обесхрабрува. За да станете поуспешни, важно е да покажете повеќе добрина и топлина.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.