Понекогаш оние со кои патуваме го дефинираат целото наше расположение – сето тоа може да зависи од главните карактеристики на секој знак и нивната личност. Некои се за истражување, некои за лежење и престој во хотелот. Проверете кои знаци, според карактерните црти, се најинтересни како партнери за патување.

6 знаци совршени за да одите на патување, рангирани од 6-то до 1-во место кое го зазема кралот на спонтаноста и забавата – Овенот.

6. Девица
Девиците се ориентирани кон деталите и живеат за да се организираат.

Тие се одлични придружници бидејќи веројатно би го испланирале секој аспект од патувањето до последниот детаљ. Сакаат да откриваат локална историја и нови култури.

Иако можеби имаат одреден распоред, Девиците всушност се многу опуштени кога патуваат. Ако се чувствувате преоптоварени, тие ќе ве смират и ќе се погрижат да го извлечете максимумот од вашиот одмор.

5. Риби
Рибите сакаат да бегаат од реалноста, а за тоа е идеално едноставно да одат на патување.

Со нив владее Нептун, планетата на илузијата, овие водни знаци веројатно ќе привлечат искуства кои се театарални и мистични.

Нема да имаат конкретен распоред, туку ќе претпочитаат да се препуштат на она што природно им доаѓа, но на се ќе му дадат смисла.

4. Лав
Поради неговата голема личност, Лавот треба да гледа и да прави што е можно повеќе додека е на одмор.

Сакаат маршрута каде што можат да видат што е можно повеќе нешта, да стиснат 6-дневни искуства во 3 дена патување.

Тоа значи дека ќе бидат подготвени на речиси се, но и ќе се погрижат патувањето да има примеси на луксуз.

Сакаат пофини работи и одлични се во откривањето на најстилските места во кој било град. Така, со Лав нема да добиете ништо помалку од целосна екстраваганција и патување на животот.

3. Стрелец
Стрелецот е најавантуристичкиот хороскопски знак, па сигурно е дека ќе биде фантастичен придружник.

Не само што ќе видите делови од градовите што не ги очекувавте, туку Стрелецот ќе се погрижи патувањето да биде малку културно и многу забавно.

Дури и наједноставните патувања може да се претворат во неочекувано, посебно искуство. Тие се луѓе со ненаситна жед за знаење и непоколеблив оптимизам. Со нив владее и Јупитер, планетата на експанзија и среќа, што може дополнително да го зачини секое патување.

2. Вага
Енергијата на Вага е одлична за авантура бидејќи ќе го балансира патувањето со нешто посебно.

Ќе ги видите сите глетки и ќе се опуштите во исто време. А бидејќи Вагите ги сакаат пофините работи во животот, можете да бидете сигурни дека шопингот и софистицираното јадење ќе бидат на репертоарот.

Овие воздушни знаци имаат неодолива харизма која ќе привлече секого во нивната орбита. Тие можат да се дружат каде и да одат, не треба да се изненадите ако вашите нови врски ви донесат можности на патот, како пријателство со инструктор за нуркање, да бидете поканети на караоке или добивање неочекувани подароци.

1. Овен
Овенот е енергичен, авантуристичен и спонтан. Тие се без сомнение најдобриот хороскопски знак за патување, па ако вашето следно патување е со Овен, ве очекува авантура.

Тие се совршени придружници за оние кои бараат возбуда на нивните патувања. Секогаш се расположени да истражуваат негазени дестинации и сакаат да пробуваат нови работи, што може да доведе до многу возбудливи авантури.

Покрај тоа, ќе доживеете работи за кои никогаш не сте помислиле дека може да ви се случат. Овие огнени знаци прават да се чувствувате похрабри и послободни. Можеби не се најдобри планери, но ќе си поминете одлично благодарение на нивната извонредна енергија, пишува Bestlifeonline.

 

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.