Претседателот на ФФМ Муамед Сејдини е  осомничен за делење на поткуп во Кичево, во корист на партија на власт.

Неофицијално настанот е пријавен во полиција и во моментот се работи на случајот, дознава „Република“.

Повеќе информации наскоро.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.