Ознака: поткуп
Балкан 16.11.21 | 10:38

Потпретседателот на партијата на Каракачанов уапсен за поткуп: Списоците не се мои, ми ги ставија во автомобилот

Раководството на ВМРО-БНД после слабите резултати од изборите на 14 ноември во Бугарија си поднесува оставка. Покрај претседателот на партијата, Красимир Каракачанов,...

Скопје 31.10.21 | 00:25

Штаб на една партија во Скопје отворен на полноќ

Иако е предизборен молк и штабовите треба да бидат затворени, тоа не важи за штабот на една политичка партија. Како што може да се забележи од фотографијата штабот во...

Црна хроника 31.10.21 | 00:10

Полициски функционер во Охрид фатен како дели поткyп?

Висок полициски функционер од Охрид вечерва беше „фатен“ на камера како дели поткуп, објави „Инфмакс“.Наводно  се работи за началникот на СВР Охрид, С.С.  

Црна хроника 30.10.21 | 22:59

Нападната екипа на „Инфомакс“ во Кочани додека известуваше за поткупот

Вечерва во Кочани е нападната екипа на „Инфомакс“ кој преку целиот ден информира за поткупот кој се случува речиси во цела Македонија. Во вклучувањето во живо на Фејсбук...

Македонија 30.10.21 | 22:42

Полициско „Јети“ оди напред: Полицијата главна во поткупот во Гевгелија

Ноќта пред изборите не се бираат начини да се дојде до власт.Она што претходно го пишувавме за Гевгелија каде во потлупот е вклучен началник на МВР од Струмица, сега...

Црна хроника 30.10.21 | 16:32

Поткуп од 1000 денари во Македонска Каменица

Основното јавно обвинителство Делчево постапува по примено известување дека на 29.10.2021, во штаб на политичка партија во Македонска Каменица, кандитат за советник дал...

Црна хроника 30.10.21 | 16:21

Давале поткуп за гласање, за гаранција барале копии од лични карти

Г.З. (59) и  А.С. (63) од Скопје денеска околу 14 часот се приведени во скопската населба Даме Груев бидејќи давале пари во замена за глас на локалните избори односно вршеле...

Македонија 30.10.21 | 14:59

Во Лозово се дели поткуп

Денес во Лозово една владејачка партија во предизборен молк дели пакети

Скопје 29.10.21 | 21:14

Вработени во ПИОМ поткупуваат пензионери во Аеродром да гласаат за Шилегов – поткупувачите фатени на дело

Нервозата и очајот расте кај СДСМ на само два дена пред крајот на овие локални избори. Масовен обид за поткуп се случува денеска во Пензионерскиот дом Аеродром. Како...

Црна хроника 29.10.21 | 17:40

Поткуп од 1500 денари за глас во Кочани

На 28.10.2021 во ОВР Кочани било пријавено дека Д.С.(53) од Кочани на повеќе лица им дал по 1500 денари за тие да гласаат во вториот круг на локалните избори за кандидат за градоначалник. Веднаш...

Македонија 29.10.21 | 17:19

Нов поткуп со дрва: Дали и од шумите сакате да направите тоа што го направивте со акумулациите, со јагленот, со струјата?

На социјалните мрежи попладнево повторно се појавија фотографии од организиран поткуп, а овој пат во Демир Хисар. Станува збор за поткуп со дрва врз членовите на одредена...

Македонија 19.10.21 | 23:27

ВМРО-ДПМНЕ: Во Битола вечерва се растовара брашно од камион со охридски таблички за поткуп на граѓани од страна на власта

Кај новиот пазар во Нова Битола се растовара брашно од камион со охридски таблички за поткуп на граѓани од страна на власта, потенцираат од ВМРО-ДПМНЕ. Одговор на поткупот...

Македонија 19.10.21 | 19:49

Николоски: Заев мисли дека со поткуп ќе ги реши работите

Филозофијата на Зоран Заев е да украде во тек на четири години 100 милиони евра од народот, и после преку поткуп да врати 10 милиони евра назад кај народот, а тоа се во суштина...

Македонија 17.10.21 | 00:18

Молкот доби ново име – поткуп! Ќе излезе ли МВР од подрум?!

Се прекршува изборниот процес. Изборни регуларности се регистрирани во населбата Ајдучка Чешма во Куманово. Во простории за гласање кои се наоѓаат спроти штабот на...

Македонија 16.10.21 | 23:11

Кандидат за градоначалник фотографиран како дава поткyп во Делчево

Прекршување на изборниот молк и предизборен поткуп е забележан и во Делчево, каде поткуп дава лично кандидат за градоначалник на една од владеачките партии. Тој е забележан...

Црна хроника 16.10.21 | 12:22

Почнаа проблемите: Приведени четири лица, давале поткуп за гласање

Полициски службеници синоќа привеле четири лица, кои околу 19 часот кои биле забележани како дават пари во замена за глас на претстојните локални избори на местото викано...

Црна хроника 22.09.21 | 20:08

Лекарка во Куманово приведена за примање поткуп

Полициски службеници од СВР Куманово – Отсек за економски криминал извршија претрес во работните простории на Очно одделение при ЈЗУ Општа болница -Куманово и патничко...

Црна хроника 20.09.21 | 10:45

Тетовец се обидел да потплати полицајци да му ја скинат белешката

Во кичевското село Соколари, денеска во 00:50 часот полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода Н.Х.(59) од село Боговиње, тетовско. Полициски...

Македонија 09.08.21 | 13:40

Заев почна со поткупот пред избори: Ги чести вработените во министерствата со по 9.000 денари

Со наближувањето на изборит владата на Зоран Заев почна со поткуп на своите најверни глаасачи, вработените во министерствата. На седницата на владата од 5 август е донесена...

Црна хроника 11.06.21 | 10:12

Албански државјанин им понудил 400 денари на македонски полицајци да не му го претресат автомобилот, а тогаш тие го нашле ова

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 40-годишен државјанин на Република Албанија, поради основано сомнение...