Ознака: Мухамед Сејдини
Фудбал 01.06.21 | 13:45

„Јако“: Изненадени сме од ФФМ, самите побараа бордо боја дресови

Првиот човек на Фудбалската федерација на Македонија Муамед Сејдини, во соопштението до јавноста, за новите дресови кои наликуваат на албанските, ја нападна германската...

Фудбал 01.06.21 | 10:11

Сејдини му забранил на Заев да се сретне со фубалерите

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Муамед Сејдини му забранил на премиерот Зоран Заев да се сретне со репрезентацијата на Македонија во пресрет...

Фудбал 30.05.21 | 15:00

Ист дизајн: Кој сакаше да ни го подметне албанскиот дрес како македонски?

Љубителите на фудбалот на социјалните мрежи коментираат дека дресот на македонската репрезентација кој предизвика револт поради тоа што наместо црвено-жолт стана...

Вести 09.04.21 | 09:05

Претседателот на ФФМ Сејдини барал да се тргне селекторот Мрме од химната за Европско

Фудбалската федерација на Македонија нарачала химна со која ќе се бодрат репрезентативците на претстојното Европско првенство, меѓутоа претседателот на ФФМ Мухамед...

Фудбал 01.04.21 | 00:45

Мухамед Сејдини: Најдобрата генерација во историјата на Македонскиот фудбал

Првиот човек на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Мухамед Сејдини, не беше со тимот поради коронавирус на гостувањето во Германија, но ја прослави победата...

Фудбал 25.12.20 | 12:36

Мухамед Сејдини: Публиката е најголемиот инспиратор за нашите фудбалери, на ЕП не одиме со „бело знаме“

Годинава то изминува ќе остане запаметена по пандемијата на корона вирусот што го освои целиот свет, но за љубителите на фудбалот во Македонија, оваа година ќе остане...

Фудбал 12.11.20 | 22:23

ФФМ: Ова е момент на голема радост, но да ги почитуваме мерките

На никого не му е сеедно, но здравјето на нацијата мора да биде на прво место, порачува претседателот на ФФМ, Мухамед Сејдини кој воедно им честиташе на сите за големиот...

Фудбал 31.12.19 | 21:00

Пласман на ЕП: Претседателот на ФФМ откри која му е најголемата желба

Претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини откри која му е најголемата желба во новата година.Тоа за него е пласман на македонската репрезентација на Европското првенство. Посакувам...