Според астролозите полната Месечина вечерва носи многу превирања во животите на овие хороскопски знаци.

Нека бидат внимателни:

Овните

Овни, оваа сезона го освојувате светот, но на 6 април ќе го свртите вниманието кон вашите врски и односи. Иако ова може да изгледа како отстапување од вашите индивидуални цели, тоа е можност повторно да се поврзете со оние околу вас.

Иако сте горди на вашата способност да бидете самодоволни, можете да постигнете многу повеќе кога ќе дозволите вашата заедница да ве подигне и да ве поддржи. Има сила во бројките, а барањето помош не ве прави помалку способни да ги постигнете вашите цели.

Ракот

Полната месечина во вашата четврта куќа на 6 април ве поканува да се поврзете интимно со роднините, цимерите или удобностите во домот. Клучот е што околината ви дава удобност и утеха, а врските што ги остварувате овде само ја зголемуваат забавата.

Искористете го овој ден за да ги наполните батериите зад затворени врати така што ќе организирате вечера, ќе го преуредите станот или ќе се дружите со саканата личност за да ја гледате омилената серија – сè што го истакнува мирот што го дава вашиот приватен живот.

Вагата

Полната месечина во април ја одразува вашата желба за поврзаност, хармонија и рамнотежа, сите ваши омилени работи. Сезоната на Овен ви донесе многу динамични, нови врски, а полната месечина е совршено време да го свртите вниманието кон себе.

Проверете дали премногу се потпирате на другите за да се чувствувате исполнето – вашата врска со себе е највредната врска што некогаш ќе ја имате.

Јарецот

На 6 април, Месечината ќе ја осветли вашата 10-та куќа на кариерата и угледот, ставајќи ја вашата работа во центарот на вниманието. Јарци, сега е време да ги споделите сите креативни потфати на многу јавен начин, а влијанието на Венера гарантира дека тие ќе бидат добро прифатени од масите. Може да се случи и да започнете да соработувате со некој колега или колега, што ви овозможува да планирате идни соработки или деловни потфати.

Денес, вашиот искрен и дипломатски пристап кон бизнисот несомнено ќе работи во ваша корист.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.