Ознака: полна месечина
Астро 27.09.23 | 15:59

В петок полната Месечина ќе им донесе љубов на три хороскопски знаци

В петок, 29 септември, небото ќе осветли со полна Месечина во Овен, што ќе донесе наплив на нова енергија, зовриена страст и амбиција. На  3 хороскопски знаци овој транзит...

Астро 06.04.23 | 10:07

Полната Месечина вечерва најмногу ќе влијае врз 4 хороскопски знаци

Според астролозите полната Месечина вечерва носи многу превирања во животите на овие хороскопски знаци. Нека бидат внимателни: Овните Овни, оваа сезона го освојувате...

Астро 08.03.23 | 21:20

Три работи од кои треба да се ослободите во следните неколку дена: Полната Месечина во Девица ќе ви донесе среќа

На седмиот ден од март започнува фазата на полна месечина која ќе биде на полето на Девиците. Тоа значи дека започнува совршениот период за преуредување, реорганизирање,...

Астро 06.03.23 | 12:06

Вечерва имаме полна Месечина во Девица, а овие 4 знаци ќе имаат посебно важен период

Ноќта помеѓу 6 и 7 март небото ќе го осветли полната Месечина во Девица, што ќе ни донесе специфична енергија со акцент на продуктивноста и желбата за подобрување, по...

Астро 05.02.23 | 18:46

Вечерва има полна месечина, астролозите советуваат како да си помогнете

Астролозите се сигурни дека полната месечина вечерва, на 5 февруари 2023 година ни носи неколку нови можности. Што да правите: Според нивните совети прво што треба да направите...

Астро 09.01.23 | 19:16

На кој начин можете најдобро да ја искористите енергијата на полната Месечина?

Енергијата на полната Месечина може да ви влијае позитивно само ако ја искористите правилно. Тоа може да го зголеми вашето ниво на позитивна енергија и да ги разбуди...

Астро 12.08.22 | 21:55

Полната Месечина ноќва носи многу пресврти за овие четири знаци

Ноќва полната Месечина е во знакот Водолија. Според астролозите, нејзината енергија ќе ни помогне да се ослободиме од она што не нè радува во животот. Така, ќе ни биде...

Астро 14.07.22 | 15:14

Вечерва е полна месечина: Не правете го ова, носи неволја и малер

Вториот месец од летото ќе го одбележи полната месечина во знакот Јарец, и тоа не било каква, туку моќна Супермесечина која е специфична по многу нешта. Се нарекува и...

Астро 15.04.22 | 20:30

Полна Месечина во Вага: Кои промени им ги носи на хороскопските знаци?

Таа ни помага да дојдеме до знаења и информации, некои работи да видиме појасно, да дојдеме до разбирање и да донесеме одлука. Ќе доживееме нови нешта, можни се нови средби...

Астро 14.04.22 | 12:53

Полната Месечина на 16 април поттикнува напнатост, нервоза, променливи емоции, соништа кои носат скриена симболика

Полната Месечина во знакот Вага го достигнува својот полн потенцијал на 16 април околу 21 часот. Влијанието на полната месечина во Вага се чувствува неколку дена пред...

Астро 07.04.22 | 10:47

Месечината влегува во Вага на 16 април, еве што ни носи тоа

Полната Месечина во знакот Вага ќе го достигне својот врв на 16 април околу 21 часот. Сепак, нејзината енергија ќе ја почувствуваме четири дена пред и четири дена по оваа...

Калеидоскоп 26.03.22 | 10:03

Оваа година ќе имаме супер месечина и целосно затемнување

Годинава ќе се видат два астрономски феномени поврзани со Месечината – затемнување и таканаречената супер Месечина, изјави астрономот и соработник на Математичкиот...

Астро 18.03.22 | 12:18

Од 18 март повеќе ништо нема да биде исто: На овие хороскопски знаци драстично ќе им се смени животот!

Ја испраќаме зимата под сјајот на полната месечина во Девица на 18 март и време е да се ослободите од сè што не ви треба во животот. Годинешната полна месечина ќе се случи...

Астро 14.03.22 | 17:09

Ни доаѓа последната полна месечина за оваа зима: Ќе истакне сè што треба да се исчисти од нашите срца

Последната полна месечина во зимската сезона ќе се случи на 18 март во земјениот знак Девица. Оваа полна Месечина ќе истакне сè што треба да се исчисти од нашите срца. Овен Оваа...

Астро 17.02.22 | 11:23

Полна Месечина во Лав – искористете ја нејзината енергија за исполнување на желбите!

10 афирмации за полна Месечина во Лав – искористете ја нејзината енергија за исполнување на желбите! Полната месечина во Лав го достигна својот врв на 16 февруари, а во...

Астро 15.02.22 | 13:20

Ни доаѓа најмоќната полна месечина: Ќе има неверојатно влијание врз четири знака

Полната Месечина ќе го осветли небото на 16 февруари 2022, во знакот Лав. Подгответе се за период полн со изненадувања Ова е храбра и горда полна месечина. Ќе ни всади сила,...

Астро 10.02.22 | 15:17

Полната Месечина на 16 февруари ги открива тајните на срцето: Лавот и Скорпијата да се подготват за големи промени, а Стрелецот за изненадувања

Полната месечина во Лав на 16 февруари ги открива тајните на срцето. Ќе бидеме подготвени да ги изразиме нашите чувства, да изјавиме љубов или да ја извикаме нашата тага....

Астро 17.01.22 | 19:58

Вечерва ќе блесне полна месечина, прва во 2022: Најсилно влијание ќе има врз овие 4 хороскопски знаци!

Првата полна месечина во 2022 година ќе се случи помеѓу 17 и 18 јануари, а позната е и како волчја месечина, поради старото верување дека волците завиваат од глад во текот...

Астро 16.11.21 | 14:56

На 19 ноември ни доаѓа полната месечина – секој знак го очекува посебна среќа

Полната месечина на 19-ти ноември во знакот на Бик најавува големи откритија, завршетоци и пресврти на судбината. Дозволите му на универзумот да го преземе водството...

Астро 20.10.21 | 14:26

Денеска е полна месечина: Најмногу ќе влијае врз овие три хороскопски знаци

Полната месечина што ќе имаме можност да ја видиме на ноќното небо вечерва на трите хороскопски знаци има многу поголемо влијание и тие треба денеска да внимаваат. Имено,...