Кога вечерва небото ќе осветли со полна Месечина во Овен, ќе донесе наплив на нова енергија, зовриена страст и амбиција, а ќе биде особено значајна за луѓето родени во знакот Стрелец.

Припадниците на овој знак ќе бидат погодени од астролошкото влијание на неколку полиња:

  • Стрелецот ќе ја искористи оваа прилика да размисли за своите цели, вредности и патот што го избрал во животот. Може да се случи да сфати дека се неопходни промени за да ги оствари своите соништа.
  • Полната Месечина ќе ги поттикне да се впуштат во авантура или патување што ќе им овозможи да ги прошират своите хоризонти и да најдат нови перспективи.
  • Полната Месечина ќе им даде дополнителна сила и одлучност да се соочат со пречките што им стоеле на патот за да ги постигнат нивните амбиции.
  • Стрелците ќе имаат можност за увид во моменталната животна состојба, а тоа ќе им помогне подобро да ги разберат своите цели и насоките во животот.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.