Ознака: стрелец
Астро 09.10.22 | 11:45

Стрелецот да ги одложи ризичните инвестиции, Рибите ги очекува финансиска добивка

Овен Припадниците на овој знак кои се наоѓаат на раководни позиции, може да наидат на препреки и неопходност да спроведат реорганизација. Оние кои се во врска денеска...

Астро 02.08.22 | 20:21

Овие три знаци секогаш се подготвени за брз секс и прескокнување на предиграта

Според астролозите хороскопскиот знак влијае и на тоа каков секс сакате. Постојат знаци кои брзо им се препуштаат на страстите и сакаат бурен, авантуристички и брз секс,...

Фудбал 21.01.21 | 09:28

Кристијано Роналдо стана најдобар стрелец во историјата на фудбалот

Со постигнатиот гол против Наполи (2:0) во Суперкупот на Италија, напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо дојде до својот 760. гол на официјални натпревари за клубовите...

Астро 24.11.20 | 08:05

Месечен хороскоп – еве што ве чека за време на владеењето на Стрелецот!

Еве што ве чека за време на владеењето на Стрелецот! ОВЕН (21 март – 20 април) РАБОТА Вие сте полни со енергија. Ве следи позитивен тренд во секојдневниот живот, и на работа...

Астро 07.10.20 | 15:03

Мажите родени во овие два хороскопски знаци не можат да останат верни

Некои од хороскопските знаци едноставно не се создадени за верност. Ним не им е толку важен квалитетниот однос, колку што им е важен квантитетот. Штом врската стане монотона,...

Астро 23.08.20 | 19:38

Важат за големи плачковци: Овие три типа на мажи најмногу патат по раскинување на врската

Иако важи правилото дека мажите брзо ја преболуваат врската и веднаш скокаат по нов „плен“ сепак не се сите такви.Овие три хороскопски знаци кај мажите важат за големи...

Астро 23.02.20 | 18:41

Го очекува поголема плата и унапредување: Овој знак ќе владее во март

За стрелецот месецот ќе започне многу силно. Ќе имате неколку предлози за работа, од кои ќе треба да изберете. Разгледајте внимателно, бидејќи ситуацијата во која се...

Астро 22.09.19 | 09:00

Оние што се во врска со Стрелец – нека внимаваат!

Девица 23.8.-23.9. Работа: Доколку планирате да се занимавате со формалности, хартии или судови, тогаш денешниот ден ви е поволен. Љубов: Сакате да влезете во нова врска, но...

Астро 30.01.19 | 14:19

Еден знак ќе добие понуда за брак во февруари

Стабилен и мирен период им следува на повеќето хороскопски знаци, но за еден знак ѕвездите запишале убав пресврт. Знакот кој најверојатно ќе рипне во тавче вофевруари...