Овен

Љубов: Недостигот на интерес за љубов е резултат на премногу забава со пријателите. Оние кои се во подолги врски ќе забележат дека се дистанцираат од саканите поради пријателите. Ништо не ве попречува за сето тоа да го поврзете и споите. Ќе биде забавно во секој случај.

Кариера: Нема да бидете задоволни од приходите, зашто мислите дека можете повеќе. Ограничувањата ќе доаѓаат подари надворешни фактори и засега никој не може да ги забрза работите. Согледајте што е реалноста и прилагодете се.

Здравје и совет: Тактичноста и дипломатијата се вредни особини.

Бик

Љубов: Пред вас се нови љубовни можности, а некои од нив ве очекуваат на сосема невообичаени места. Како на пример уметнички им слично. Ќе биде интерсно. Вашата страст ќе биде поголема од вообичаено, а вие ќе бидете привлечни за лицата од спротивен пол.

Кариера: Сакате да видите конкретни резултати, а токму тие ќе се појавуваат деновиве. Можеби нема да биде ништо сензационално, но вие ќе препознаете дека во работата сте тргнале по вистински пат. Ќе биде добро.

Здравје и совет: Препознавате што ви треба, а што не ви е потребно.

Близнаци

Љубов: Повремено ќе ви изгледа како љубовта да е на некоја друга планета. Чувството на осаменост ќе се засили, но објективно вашата врска е во ред. најдобро е да побарате весели луѓе и да ги заборавите грижите , работејќи го она што навистина го сакате.

Кариера: Работната атмосфера на работното место ќе се засили , а од вас ќе се очекува поголем ангажман. Вашите работни навики некаде заспале, па ќе мора под итно да ги разбудите. Не прашувајте премногу , туку држете се до правилата на работата. Бидете професионални.

Здравје и совет: Опуштајте се со убава музика.

Рак

Љубов: Голем дел од слободното време ќе минувате со сосема обични активности, уживајќи во нечија привлечност. Без голем напор ќе знаете да ги цените ситните уживања, а саканата личност ќе ви возврати со иста мерка. Ќе бидете задоволни и без големи барања.

Кариера: Времето е добро за интроспекција, истражување во мир и повлечена работа. Иако и натаму сте поврзани со колегите, многумина нема да ве препознаат кога ќе ве видат како мирно седите и вредно работите без многу фалење и зборување.

Здравје и совет: Кој има уметнички идеи, нека се изрази.

Лав

Љубов: Вашите љубовни апетити ќе бидат големи, а објективните можности малку помали. Сепак , ќе најдете рамнотежам и задоволство. Понекоја фрустрација ќе споделите со пријател или пријателка. Саканата личност ќе се воздржи од критики. Ќе биде главно добро.

Кариера: Пуштете ги другите да се изразуваат , а ако треба и да ве водат. Во овој момент не можете да направите ништо на своја рака. Бидете разумни, трпеливи и верувајте дека подоцна се ќе дојде на своето место.Поинаку не може.

Здравје и совет: Ништо не се случува случајно и вие тоа добро го знаете.

Девица

Љубов: Вашата љубовна приказна ќе продолжи и покрај цашите сомнежи. Понекогаш ќе бидете навистина збунети од тоа што ви се случува, но реалноста ќе ви донесе задоволство. Ако и натаму ја барате својата љубов, дотерајте се и излезете меѓу луѓе. Само не бидете нападни во настапите.

Кариера: На работа главно ќе се надмудрувате. Ќе наоѓате утеха во приватниот живот. Нема да стоите најдобро со авторитетите, особено не сега. Не инсистирајте на своите идеи, зашто сте во неповолна позиција. Издржете со разум и толеранција.

Здравје и совет: Опуштајте се со добро друштво.

Вага

Љубов: Ќе ви биде важно како да го организирате заедничкиот живот, но и како добро да се забавувате. Некои ќе ја смируваат саканата личност и ќе ја расположуваат за да ѝ ги намалат проблемите. Ќе се покажете како добар и нежен забавувач.

Кариера: Можеби се уште не ги гледате предностите од новата фаза во која влегувате, но интуитивно ќе ги почуствувате. Токму интуицијата оваа недела ќе ви биде главниот водич. Ако се двоумите, само застанете и послушајте го внатрешниот глас. Нема грешка.

Здравје и совет: Побарајте си рекреација.

Скорпија

Љубов: Шарм и неофицијалност ќе бидат вашите главни адути за заведување оваа недела. Понекогаш за другите ќе бидете енигма, па сепак предајте му се на оној кого го сакате, најмногу зашто подоцна би пожалиле за можноста. Љубовта е се поблиску.

Кариера: Наредните денови веројатно многу нешта ќе ви се ветуваат. Понекогаш ќе ви изгледа како да ви нудат работа од бајките, но бидете реални и внимателни. Посебно проверувајте ја легалноста. Се што не е реално , оставете го. нека зборуваат што сакаат.

Здравје и совет: Не претерувајте со јадењето и пиењето.

Стрелец

Љубов: Ќе комбинирате дискреција и гласност. Така, еден ден ќе живеете како кротка личност, врзана за својот дом и доблестите, а веќе следниот ден ќе бидете главна личност на забава, каде сите добро ќе се забавуваат. Оние во врска се добро.

Кариера: Ќе функционирате како спортист, кој своите тренинзи ги одработува со леснотија. Многумина на работното место ќе усовршуваат нови вештини и ќе откриваат детали од професијата. Ќе биде тоа уште една фаза во учењето и напредувањето. Секако добивате.

Здравје и совет: Научете некоја од техниките за релаксација.

Јарец

Љубов: Веројатно понекогаш ќе се чувствувате осамено, освен ако тоа не е ваш личен избор. Оние во врска ќе минуваат уште еден динамичен период во кое ќе има доста забава, но многу помалку длабоки чувства. Сепак, нема да биде лошо. Само да не очекуваат совршенство.

Кариера: Некои ќе почнат мали работи низ домот и ќе земат неколку дена одмор за да ги завршат. Тоа ќе се покаже како полн погодок. Оние кои остануваат на работното место , ќе ги доработуваат заостанатите обврски, но не е страшно.

Здравје и совет: Батериите ќе ги полните со спорт.

Водолија

Љубов: Ослободете се од преголемите љубовни очекувања, зашто сега е подобро да се биде реалист отколку идеалист. Не подлегнувајте на искушението за надмудрување. Секогаш кога ќе можете, бидете толерантни и духовити. Ако партнерот ве испровоцира, не го земајте тоа при срце. Тоа е минливо.

Кариера: Некои ваши соработници отворено ќе ви покажат наклонетост, додека ќе има такви кои отворено ќе ви кажат дека не ве сакаат. И едното и другото прифатете го на мирен начин. Барем ќе знаете со кого си имате работа. Држете се до зацртаните правила и не се грижите.

Здравје и совет: Одете на прошетка и добро наспијте се.

Риби

Љубов: Издржете го првиот дел од неделата. Другата половина носи подобри љубовни влијанија, кога повторно лесно ќе најдете заеднички јазик со саканата личност. Сепак, внимавајте повремено да не реагирате премногу бурно. Со мала самоконтрола, се ќе биде подобро.

Кариера: Соработката со угледни или стручни лица полека доаѓа во прв план. Вие ќе бидете главното тркало во целата конструкција. Затоа не биодете премногу скромни, туку дозволете си да ги кажете своите амбиции. Искористете ја својата позиција, а уште повеќе можноста.

Здравје и совет: Понекогаш е подобро да се молчи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.