Некои луѓе сметаат дека среќата не е во парите, но според астролозите овие хороскопски знаци го ставаат богатството на прво место и тоа им е важно кај партнерот.

Бик

Бикот ќе ги избере парите, кога ќе треба да бира меѓу љубов и богатство. Иако се романтични во душа, сепак сакаат да се чувствуваат сигурно и безбедно.

Јарец

Финансиската сигурност е важна за Јарците и се верува дека ќе ѝ се отворат само на личноста која ќе им го овозможи тоа.

Стрелец

Познато е дека сакаат да патуваат и сакаат нови авантури, па ќе изберат да се во врска со некој кој ќе им ги исполни соништата.

Скорпија

Иако се практични луѓе, сепак имаат огромна желба да живеат во луксуз и се внимателни во сопствените планови за финансиски добивки.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.