Овен
Луѓето што се родени во знакот на Овен не веруваат во тајни. Тие не ги сфаќаат нештата сериозно и се мошне импулсивни по природа. Тие не сфаќаат зошто е толку важно да се чуваат тајни и често може да им се случи да ве издадат во јавност пред сите.

Близнаци
Близнаците немаат филтер, па често се мошне директни кога разговараат. Нивна главна карактеристика е тоа што се постојано во друштво и сакаат да имаат голем број пријатели. Сакаат да говорат и да комуницираат и може често без да сакаат да ви ја издадат тајната пред сите.

Девица
Девиците сакаат да бидат вклучени во вашиот живот. Тие сметаат дека знаат што е добро за вас и секогаш ќе ви укажат на грешките. Ако Девиците сметаат дека треба да ја споделат вашата тајна со другите за да добиете објективно мислење, ќе го направат тоа без грам срам.

Скорпии
Иако Скорпиите се мистериозни и таинствени и знаат како да вреднуваат тајна, сепак може да им се случи да ја споделат вашата тајна со другите, доколку им е потребно тоа да го направат, односно доколку сметаат дека тоа ќе биде во ред.

Стрелец
Стрелците често се искрени и мошне директни. Тие имаат навика да ја говорат вистината и во нивниот обид да бидат што е можно поискрени и подиректни, може да им се случи ненамерно да ја издадат и вашата тајна пред други луѓе, но ќе се каат заради тоа!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.