Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко денеска воведе полициски час во главниот град на Украина од 22 часот до 7 часот наутро.

Тој рече дека јавниот превоз нема да работи за време на полициски час, пренесува Интерфакс Украина.

Според украинскиот Интерфакс, градските власти известиле за воздушна опасност во Киев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.