Во Чешка, украински бегалец од Одеса, со петарда ја разнел вагината на својата сопруга.

Мажот, сомневајќи се дека неговата сопруга го изневерува со сириски мигрант, ја нападнал и тешко ја повредил. Но, тоа не му изгледало доволно, па ѝ ставил петарда во интимните делови по што и ја разнел вагината.

Обвинетиот е во притвор и му се заканува затворска казна до 10 години.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.