Украина денеска размени 86 војници со Русија, изјави висок претставник на официјален Киев

Размената штотуку се случи. 86 војници на Украина, вклучително и 15 жени, се веќе безбедни, соопшти Кирило Тимошенко, заменик началник на кабинетот на украинскиот претседател Володимир Зеленски во видео-порака на Телеграм.

Тимошенко исто така рече дека размената се спровела според договорите на преговарачките групи.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.