Ознака: размена
Свет 20.02.24 | 11:30

Хамас: Нема договор за размена на затвореници со Израел без целосен прекин на огнот

Палестинската група Хамас соопшти дека ќе прифати договор за размена на затвореници само ако Израел се согласи на целосен прекин на огнот и влез на хуманитарна помош...

Свет 10.04.23 | 20:07

Русија и Украина разменија вкупно 206 заробеници

Русија и Украина разменија голем број воени заробеници откако Москва се согласи да ослободи 100 Украинци во замена за 106 Руси. Андриј Јермак, шеф на канцеларијата на Володимир...

Свет 18.04.22 | 14:23

Заробени Британци преку руска телевизија бараат да бидат разменети за Медведчук

На руската телевизија се појави видео од двајца заробени британски доброволци. Шон Пинер и Ејден Аслин беа заробени во Украина, а на руската државна телевизија побараа...

Свет 13.04.22 | 08:30

Зеленски сака да го замени кумашинот на Путин за Украинци во руско заробеништво

Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, објави јавен предлог со Руската федерација да биде направена размена на уапсениот украински политичар, кој важи за проруски,...

Свет 05.04.22 | 20:42

Украина и Русија разменија заробеници

Русија и Украина извршија размена на заробеници, изјави денеска руската комесарка за човекови права Татјана Москалкова за време на работната посета на Владимирската...

Свет 01.04.22 | 18:47

Украина и Русија разменија заробени војници

Украина денеска размени 86 војници со Русија, изјави висок претставник на официјален Киев Размената штотуку се случи. 86 војници на Украина, вклучително и 15 жени, се веќе...

Свет 21.03.22 | 20:37

Русија е подготвена да размени 500 заробени Украинци за Руси

Русија достави до Црвениот крст податоци за повеќе од 500 заробени Украинци кои е подготвена да ги размени за заробени Руси, изјави руската комесарка за човекови права...