Поранешниот американски претседател Доналд Трамп претстави нова линија на патики, еден ден откако њујоршкиот судија го казни со речиси 355 милиони долари на судење за граѓанска измама.

Поранешниот претседател вчера претстави модел на патиката Трамп во продавницата Sneaker Con во Филаделфија, а додека зборуваше пред толпата, на подиумот постави пар патики во златна боја, кои ги рекламираше на новата веб-страница по цена од 399 долари.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.