Ознака: патики
Балкан 23.05.24 | 11:00

Мицотакис доби брендирани патики со логото на партијата

– Сино – бели, во боите на Нова демократија, заедно со логото на партијата, се новите (партиски) патики што ги доби грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис.Тој ги отпакува,...

Свет 18.02.24 | 11:32

Трамп претстави нова линија на патики „Never Give Up“, кои веднаш се распродадоа

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп претстави нова линија на патики, еден ден откако њујоршкиот судија го казни со речиси 355 милиони долари на судење за...

Балкан 26.11.23 | 11:57

Ги собул своите, бирал, па ги земал најубавите туѓи патики: Крадец во џамија „оперирал“ додека другите се молеле

Сараевскиот имам Мухамед еф. Велиќ на социјалните мрежи објави видео на кое се гледа како маж краде патики додека останатите се молат. Како што објасни Велиќ, за време...

Македонија 31.05.23 | 13:27

Интересно е што Ахмети, Груби и ДУИ со сите сили го бранат поранешното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Интересно е што Али Ахмети, Артан Груби и ДУИ со сите сили го бранат „поранешното раководство на ВМРО-ДПМНЕ” од ВМРО-ДПМНЕ. Зелените кои сега се лажен ЕУ фронт, а во суштина...

Македонија 31.05.23 | 12:15

Груби: Патиките ги купив на намаление

Секојдневното креирање на лажни вести проследени со навреди се најниското ниво на кое ВМРО-ДПМНЕ е спаднато од своето основање до денес. Денешното ВМРО-ДПМНЕ е непрепознатливо...

Македонија 31.05.23 | 09:31

Рипна стандардот: Артан Груби носи патики од 450 евра

Артан Груби е човек без срам. Очигледно стандардот на облекување на Артан Груби порасна со потпишувањето на договорот за Коридорот 8 и 10, вели ВМРО-ДПМНЕ „Артан Груби...

Македонија 18.06.22 | 08:51

Артан Груби со „прада“ патики од 790 евра

Првиот вицепремиер и министер за политички системи и односи меѓу заедниците Артан Груби на својот фејсбук-профил на членовите и директорот на Националниот ансамбл...

Свет 11.04.22 | 17:21

Скромен: Зеленски носи патики од 2.700 денари

Претседателот на Украина Зеленски секојдневно е на терен. Без разлика дали е на средба со политичари или на фронтот тој е облечен навистина скромно. Тој носи „милитари“...

Свет 21.03.22 | 10:24

Што носи Путин под скапата јакна: Џемпер од 2700 евра, панцир, и патики „Лоро Пиана“ од 600 евра

Голема врева се крена за јакната што ја носеше Путин и која наводно чинеше 12.000 евра. Но,  „Дејли Мејл“ откри и што носел претседателот под неа. Џемперот на рускиот претседател...

Кошарка 07.03.22 | 20:14

Шекил О`Нил му купи патики на детето што плачеше во продавница зошто мајка му нема пари да му купи

Шекил О`Нил во повеќе наврати покажал дека пред се е голем човек, па потоа некогашен голем кошаркар. А еве уште еден доказ за тоа. На видеото може да се види како Шекил...