Шефот на Пентагон, Лојд Остин, повторно e хоспитализиран

Според првичните информации соопштени од американското министерство за одбрана, лекарите откриле сериозни проблеми со мочниот меур на секретарот за одбрана.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.