Четиринаесетмесечно бебе починало во автомобил, откако таткото го заборавил во возилото во Бордо, Франција.

Бебето било пронајдено во средата попладне на паркинг, кога температурата била околу 22 степени, по што почнала истрагата.

„Првите впечатоци се дека детето починало од гушење и дехидрација поради високите температури“, кажа јавна обвинителка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.