Огромен алигатор е снимен во Флорида како носи тело на непознат човек среде улица. Животното било опкружено од полицајци, кои стоеле околу алигаторот, долг речиси четири и пол метри, целиот натопен во крв и го држел телото на жртвата меѓу вилиците, пишува „Њујорк пост“.

Целиот случај го пријавил случаен минувач кој го забележал рептилот на улица и почнал да снима се.

Кога пристигнале полицајците и пожарникарите, алигаторот бил убиен од водата на каналот каде што се засолнил. Канцеларијата на шерифот на округот Пинелас потврди дека жртвата и алигаторот биле извлечени од каналот, но одби да каже дали полицајците го повлекле чкрапалото.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.