На социјалните мрежи се шири статусот на наставничка на Вања, со која за Денот на благодарноста децата правеле социјален експеримент. Задачата била да ѝ пишат писмо на личноста на која ѝ се благодарни.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.