Рано утрово, од засега непознати причини, беа исклучени семафорите на булеварот „Партизански одреди во Скопје“, од Влае до Карпош 1, пренесува „Плусинфо“.

На крстосниците на булеварот се создаде хаос, бидејќи секој од виозачите во утринскиот шпиц се обидуваше побрзо да стаса на работа.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.