Ознака: Партизанска
Црна хроника 29.11.20 | 17:33

Напад на „Партизанска“ во 2 и 30 изутрина

Во Полициската станица Центар вчера Ф.Н.(22) од Скопје пријавил дека околу 02.30 часот на бул.„Партизански одреди“ бил физички нападнат од С.Р., А.М. и уште две лица. Се преземаат...

Црна хроника 17.11.20 | 13:14

Шестмина повредени во сообраќајката меѓу Брза помош, „мерцедес“ и пешак кај Ковид-центарот

Шест лица се повредени, никој потешко, во сообраќајкната несреќа што вчеравечер во 22.30 часот се случи на крстосницата од булевар „Партизански одреди“ и булeварот “8-ми...

Црна хроника 04.11.20 | 16:58

Се преврте возило на „Партизанска“ во Карпош

Тешка сообраќјна несреќа се случи попладнево на булеварот „Партизански одреди“ во Карпош, во непосредна близина на бензинската пумпа на „Макпетрол“ во близина на...

Вести 18.10.20 | 16:21

Гореше маркет на „Партизанска“

На 18.10.2020 во 01.50 часот било пријавено дека во Скопје на бул.„Партизански одреди“, во маркет настанал пожар, при што биле опожарени два ладилника и дел од стаклото на...

Црна хроника 17.09.20 | 21:32

Паника на „Партизанска“: Пронајдени две ваги

Две ваги се пронајдени на булеварот „Партизански одреди“, за кои полицијата вечерва доби дојава дека на дел од булеварот има непозната направа. Од МВР за МИА информираа...

Црна хроника 08.09.20 | 16:12

Детали за тешката сообраќајка утрово: Петмина повредени се префрлени во болница

Три лица се здобиле со тешки телесни повреди, а уште две само со телесни повреди во сообраќајната несреќа што се случи утрово на булеварот Партизански одреди и булеварот...

Црна хроника 08.09.20 | 10:04

Тешкa сообpаќајка утрово на „Партизанска“, има повредени

Скопјани утрово пак се потресоа гледајќи морничава слика на сообраќајна несреќа на булеварот „Партизански одреди“ во делот на „Лептокарија“, пред бензинската на...

Црна хроника 24.08.20 | 21:18

Повредени три лица, детали за вечерашната сообраќајка на „Партизанска“

Tри лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случи вечерва на крстосницата на булевар „Партизански одреди“ и булевар „8 Сетември“ во Скопје, соопшти МВР. Во...

Црна хроника 24.08.20 | 20:12

Судир на три возила на „Партизанска“, едното од нив се заби во метален столб

Сообраќајка во која учествуваа 3 возила се случи вечерва на булеварот Партизански одреди во Скопје на крстосницата со бул. 8 Септември, во близина на бензинската пумпа...

Црна хроника 11.07.20 | 12:22

Приведени „диви тркачи“ со мотори од скопските улици

Приведени четворица од осум санкционирани моторциклисти, од страна на Секторот за сообраќајни работи при БЈБ и СВР Скопје кои во времето од 19 часот вчера до 3 часот утрово...

Црна хроника 22.06.20 | 10:15

Детали за инцидентот на „Партизанска“, совозачот на „масерати“ рипнал да се пресметува

Министерството за внатрешни работи излезе со детали за вчерашниот инцидент, во кој после сообраќајна незгода синот на познат политичар се пресметал со останатите учесници. Како...

Црна хроника 22.06.20 | 09:31

Прво собрал две возила, па делел боксови: Синот на познат политичар пијан направи хаос на „Партизанска“

Вистински хаос се случувал вчеравечер на булеварот „Партизански одреди“, во близина на хотел „Карпош“. Како што дознава „Република“ од лицата кои се нашле на местото,...

Црна хроника 19.01.20 | 23:03

Тешка сообраќајка на „Партизанска“

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва околу 22 часот на булеварот „Партизански одреди“ спроти бензиската на „Окта“ во населбата Карпош 3, пренесува „Нетпрес“. Во...

Црна хроника 15.11.19 | 21:08

Тепачка на „Партизанска“, изваден бил и пиштол

Вчера околу 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Партизанска“ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу И.И.(61) и А.Љ.(67), двајцата од Скопје,...

Црна хроника 22.09.19 | 23:13

Скопјанец нападнат на „Партизанска“ по расправија во кафуле

Дваесет и осумгодишник од Скопје пријавил дека ноќеска во 3 часот по полноќ бил физички нападнат од страна на едно лице, пред угостителски објект на булеварот „Партизански...

Црна хроника 07.09.19 | 19:37

Се степале во казино на „Партизанска“

На 06.09.2019 во 21,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар„Партизански Одреди“ во казино Н.С.(42) и Џ.А.(26) и двајцата од Скопје, го нарушиле јавниот ред и мир со...

Црна хроника 25.08.19 | 18:00

Маж нападнат на „Партизанска“

Четириесетгодишен скопјанец пријавил дека синоќа на булеварот ,,Партизански одреди” бил физички нападнат од страна на неколку лица. МВР јавува дека се преземаат мерки...

Црна хроника 04.08.19 | 15:33

Автомобил со бугарски таблички удрил во жена на „Партизанска“, возачот избегал

78-годишна жена е тешко повредена откако автомобил со бугарски регистарски ознаки удрил во неа на булеварот „Партизански одреди“. Не е познато кој управувал со возилото...

Црна хроника 01.07.19 | 22:10

Тешка сообраќајка на Партизанска

Пред половина час на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје на потегот кај „факултетот за туризам“ се случи тешка сообраќajна нecреќа, пренесува Весник. Во сообраќajката...

Калеидоскоп 03.06.19 | 15:39

Твитерџиите бараат правда!

Скопјанката со профилно име „Ле Моник“, позната твитерџика и фан на Вардарци, вчера вети дека ако Вардар стане шампион на Европа, ќе трча гола по булеварот „Партизански...