Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека утре, поради технички зафати во електродистрибутивната мрежа, во одреден период од денот без струја ќе биде дел од Општина Карпош, а без вода, поради изведување водоводен приклучок, ќе биде дел од Општина Центар.

Од 11.30 до 15.00 часот струја нема да имаат дел од корисниците на ул. „Хелсинки“ бр. 58 (А и Б), 56 (А и Б), 54, 52, 50 и 48, ул. „Нобелова“ бр. 22, 24, 26, 19 (А и Б), 21 (А и Б), ул. „Лондонска“ бр. 1 (А и Б), 3, како и ресторанот „Две Капки“.

Од 10.00 часот без вода ќе бидат корисниците од ул. „Дане Крапчев“ и од дел од ул. „Дебарца“ и „Славка Недиќ“.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.