Екипите на ЈП „Улици и патишта“-Скопје кои се одговорни за одржување на сообраќајната сигнализација на градските сообраќајници, денес ја обележаа хоризонталната сигнализација на улицата Лондонска во општина Карпош. Улицата е обележана по барање на граѓаните и по налог на Град Скопје.

Со обележувањето на сообраќајната сигнализација се овозможува нормалното одвивање на сообраќајот и се зголемува безбедноста на учесниците во сообраќајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.