Вчера во 11.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Прашка“ и ул.„Букурешка“ во Скопје, патничко моторно возило „бмв“ со гостиварски регистарски ознаки, управувано од З.Ј.(21) од Гостивар, удрило во велосипед управуван од М.М.(36) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.