Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, попладнево се потпиша во книгата на жалост и запали свеќа на платото поставено на плоштадот Македонија во чест на естрадниот уметник Аки Рахимовски.

Последно збогум за нашиот Аки Рахимовски..
Македонија но и Балканот загуби голем естраден уметник.
Споменот за Аки преку неговата песна ќе биде вечен! – напиша Стефковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.