Ознака: Бобан Стефковски
Скопје 20.02.24 | 14:13

Почна расчистувањето на „Ранка Милановиќ“

Министерот за труд и социјална политика Ѓоко Велковски по обелоденувањето на проблемот со кој се соочуваат бездомните лица во „Ранка Милановиќ“ заедно со градоначалникот...

Скопје 16.02.24 | 12:13

Привршува изградбата на црквата на Смилковско Езеро во помен на убиените деца

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски денеска заедно со Поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска Архепископија Господин Господин...

Црна хроника 21.09.23 | 19:38

Градоначалникот на Гази Баба пријавил дека некој сакал да го удри со „ауди“, полицијата во акција

Градоначалникот на општината Гази Баба, Бобан Стефковски во МВР пријавил дека лице со автомобил „ауди“ се обидело да удри во возилото со кое се превезувал. Од МВР објавија...

Македонија 13.09.23 | 13:22

Мицкоски: Ако Спасовски не го заштити градоначалникот Стефковски кој ги спроведува законите, ќе се самоорганизираме и ќе се заштитиме

При денешната посета на општина Ѓорче Петров претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање во однос на заканите упатени кон градоначалникот...

Скопје 12.09.23 | 21:21

Стефковски: Доведена во прашање е мојата лична безбедност

Изминатиот период до мене се упатуваа директни и индиректни закани по мојот живот и безбедноста на моето семејство. Од 11.09.2023 година, слободно можам да кажам дека доведена...

Скопје 09.08.23 | 16:30

Стефковски: Гази Баба ќе испрати два тимови за помош во Словенија и ќе додели финансиска помош

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски, попладнево оддржа средба со Татјана Ковачич, овластен министер во амбасадата на Република Словенија во Република...

Скопје 17.06.23 | 20:10

Стефковски: Гази Баба изминатата година и пол добива лик на модерна и инфраструктурна општина

Општина Гази Баба изминатата година ипол добива лик на модерна и инфраструктурна општина. Денес Општината е отворена за граѓаните, а отчетноста и транспарентноста...

Скопје 27.05.23 | 14:15

Стефковски: Тренчевска донесе скандалозна одлука да ја врати разрешената директорка на „Детска радост“

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски оддржа прес-конференција на која информираше за новонастанатата состојба со детската градинка Детска радост. Откако...

Скопје 16.05.23 | 14:20

Донација на летни обувки за дечињата од градинките во Гази Баба

Градоначалникот на Општина Гази Баба утрово ја посети детската градинка „25 Мај“, клонот „Пони“ во Хиподром каде заедно со директорката на дечињата им ги поделија...

Македонија 12.05.23 | 17:06

Стефковски: Министерството за труд и социјална политика врши упад во системот

Денес на дело и со документ Министерството за труд и социјална политика застана во одбрана на незаконското работење на разрешената директорка на ЈУДГ Детска радост,...

Скопје 25.04.23 | 13:16

Се јадело и пиело на сметка на градинката: Стефковски ја разреши директорката на „Детска радост“

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски информираше за утврдените прекршувања на Законите во работата на детската градинка „Детска радост“. Утврдено...

Скопје 13.04.23 | 14:32

Градоначалникот Стефковски во велигденска посета на СОС Детско село

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски денес беше во велигденска посета на СОС Детско село. За посетата, градоначалникот Стефковски информираше на својата...

Скопје 12.04.23 | 09:54

Добри вести за Никола: Болницата во Турција изготвила протокол за негово лекување

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски завчера на Меѓународниот аеродром Скопје го испрати 19-годишниот Никола Ѓорѓиев на пат за Турција, каде што треба...

Скопје 10.04.23 | 12:07

Стефковски го испрати младиот Никола на лекување во Турција

Рано утрово, градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски на Меѓународниот аеродром Скопје го испрати 19-годишниот Никола Ѓорѓиев на пат за Турција. Во објава...

Скопје 07.04.23 | 18:30

Донација од Општина Гази Баба за Детската клиника Козле

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски беше во посета на Јавната здравствена установа – Институт за белодробни заболувања кај децата – Козле каде...

Скопје 03.04.23 | 22:09

Стефковски застана на чело на одборот за собирање на средства за лекување на 19-годишниот Никола

Градоначалникот на општина Гази Баба, Бобан Стефковски застана на чело на одборот за собирање на средства за лекување на 19-годишниот Никола. „Ова е официјалната страна...

Скопје 30.03.23 | 12:30

Стефковски бара од Град Скопје да ги врати старите имиња на улиците во Гази Баба

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, утрово поднесе Иницијатива до Градот Скопје за враќање на старите имиња на улиците во општина Гази Баба. За иницијативата...

Скопје 25.03.23 | 20:03

Стефковски во Инџиково: По 33 години газење кал, конечно асфалтирани улици

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски го посети Инџиково, каде што во тек се градежни активности за асфалтирање на локални улици. Малата Марија која...

Скопје 08.03.23 | 16:14

Стефковски: Го решаваме проблемот со канализацијата во Триангла

Градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, денес направи увид во градежните работи за изградба на фекална канализација во дел од Урбаната заедница Триангла. За...

Скопје 03.03.23 | 15:03

Стефковски: Стајковци добива нова спортска сала во вредност од 20 милиони денари

На почетокот да ја поздравам посетата од страна на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на општина гази Баба и да се заблагодарам за поддршката која ни ја...