Родителите на 24-годишната Викторија Николова од Радовиш, која загина во сообракајката кај Сити мол, нејзиното момче кое беше полесно повредено, како и роднини и пријатели, во недела ќе организираат мирен собир на местото на трагедијата.

Нивниот адвокат, Владимир Михајловиќ вели дека ова е во знак на револт за она што се случува по сообракајниците низ земјава и очекуваат поддршка од граѓаните.

Кривичниот суд по жалбата од одбраната одлучи 21-годишниот возач да остане во притвор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.