Приметил ли некој колку бедно е осветлено Скопје и тоа зборам за строг центар и булевари.
Само сенки и силуети се гледаат, очи да ти паднат, човек да не препознаеш.
Знаете, и мракот е симптом или причина за оваа сеопшта депресија, пишува Ивор Мицковски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.