Вечерва во победничка Кисела Вода на состанок со Општинскиот Комитет, објави на својот фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Разговаравме за тешката состојба, за акутната криза, за сиромаштијата и за потребата од промени. Мора да ги менуваме работите, да создаваме заедничка иднина. Одговорно и енергично за својот народ, нашата земја Македонија, затоа што не сме исти.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.