Регионалниот центар за управување со кризи на Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички интервенции во електро дистрибутивната електро мрежа, на ден 05.10.2022 година (среда), без електрична енергија ќе останат следните корисници:

08:30 до 14:00 часот, корисниците од делови од улиците: „Мите Богоевски“ и „Гаврил Константиновиќ“. (Општина Аеродром)
09:00 до 12:30 часот, корисниците од ул. 1 во с. Ајватовци. (Општина Илинден)
09:00 до 14:00 часот, корисниците од дел од ул. Букурешка. (Општина Карпош)Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.