Ознака: Кисела Вода
Скопје 26.01.23 | 13:02

Мицкоски: Во Кисела Вода се реализира се што е ветено, на дело се покажува разликата помеѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ и СДС

Во Кисела Вода се реализира се што е ветено, на дело се покажува разликата помеѓу градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ и СДС, изјави денеска при негова посета на општината...

Скопје 10.01.23 | 13:43

Градоначалникот Ѓорѓиевски на Божиќен појадок со бизнис заедницата од Кисела Вода

На иницијатива на градоначалникот Ѓорѓиевски, денес се одржа Божиќен појадок за стопанствениците од општина Кисела Вода. Бизнис заедницата е една од најважните алки...

Скопје 04.01.23 | 12:33

Ѓорѓиевски: Кисела Вода со над 120 нови проекти за 2023 година

Годината која што помина беше турбулентна, но сепак ги исполнивме вашите очекувања. Оваа година покажавме дека може поинаку и дека можеме да наметнеме ново темпо и нова...

Скопје 04.01.23 | 12:12

Мицкоски: Кисела Вода оваа година со капитални инвестиции од 150 милиони денари и над 120 нови проекти

Кога ја баравме вашата доверба ви ветив дека нема да бегаме од проблемите. Една година потоа ви велам дека заеднички ги решаваме проблемите. И покрај сите кочници и брани...

Скопје 04.01.23 | 09:05

Само Кисела Вода оваа година со капитални инвестиции од 150 милиони денари и над 120 нови проекти

Само Кисела Вода оваа година со капитални инвестиции од 150 милиони денари и над 120 нови проекти! Градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски во своето обраќање...

Македонија 29.12.22 | 13:23

ВО ЖИВО: Изјава на претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски присуствуваат на увид на градежни работи на нова градинка...

Скопје 28.12.22 | 14:25

Ѓорѓиевски: Системот мора да функционира, кај мене закани не палат, граѓаните ќе си ја добијат улицата

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски вели дека до него не допираат заканите и дека нема намера да се повлече од решавање на деценискиот проблем на...

Скопје 28.12.22 | 10:30

Донесен буџетот на Општина Кисела Вода за 2023 година

Општина Кисела Вода го донесе буџетот за 2023 година. Проектиран е на 507.982.798 денари, а она што е најважно за граѓаните е дека неговата висина не се должи на задолжувања...

Сервиси 26.12.22 | 12:10

Без вода неколку улици во Ченто и во Кисела Вода

Поради уличен дефект на ф80 милиметри на улицата „Палмиро Тољати“ број 193 во населба Ченто, прекинато водоснабдување имаат корисниците од оваа и дел од улицата „Методија...

Скопје 24.12.22 | 14:19

Дедо Мраз со балон слета во Кисела Вода, пакетчиња добија преку 3000 деца!

Со голем балон на топол воздух, Дедо Мраз денес слета во паркот во Кисела Вода и донесе пакетчиња за преку 3000 дечиња. Ова беше финалето на новогодишниот настан кој го...

Скопје 24.12.22 | 08:41

Дедо Мраз со балон ќе слета во Кисела Вода, ќе има пакетчиња за сите

Денеска со почеток од 10:30 часот, во паркот на „Есенинова“ во Кисела Вода се организира предновогодишна забава најмладите жители на општината. Покрај театарската претстава...

Скопје 17.12.22 | 08:38

Новогодишен хуманитарен базар денеска во Кисела Вода

Општина Кисела Вода ги поканува сите свои жители заедно со своите дечиња и внучиња да бидат дел од Новогодишниот хуманитарен базар „Новогодишна приказна на децата...

Црна хроника 28.11.22 | 18:10

Прегазен прешак во Кисела Вода

Според неофицијални информации на порталот „Прес24“, пешак е прегазен на бул. Борис Трајковски веднаш до општина Кисела Вода. Во несреќата учествувал автомобил „Рено“...

Скопје 25.11.22 | 14:15

Ѓорѓиевски: Засадивме околу 5.000 садници со љубов за наша Кисела Вода

Под мотото „Засади со љубов, за Кисела Вода”, денес во општина Кисела Вода се одржа масовна акција за пошумување. На акцијата и претходеше повик, преку видео спот, организиран...

Скопје 18.11.22 | 12:56

„На точак“ со пофалби за градоначалникот на Кисела Вода и неговото активно подобрување на велосипедската мрежа

Од граѓанското здружение „На точак“ испратија пофалби до Општина Кисела Вода и градоначалникот Орце Ѓорѓиевски за проактивноста во подобрување на условите за велосипедскиот...

Скопје 09.11.22 | 15:30

Ѓорѓиевски: Со кратење на непродуктивните трошоци, заштедивме над 1 милион денари кои ги насочивме кон капитални проекти

Во изминатите 365 дена, со домаќинско раководење со буџетот на граѓаните и намалување на непродуктивните трошоци дојдовме до голема заштеда, која ја насочивме во капитални...

Твитови 25.10.22 | 20:18

Место ѓубре, Данела собира срциња

Имаме голем општински проблем. Градоначалникот постави знак, со срце со сѐ, во Кисела Вода. Пред неколку дена, знакот ни го срушија. На пладне некаде. Вечерта, знакот го...

Скопје 25.10.22 | 17:33

Ѓорѓиевски: Покажувањето сила кај мене не поминува, знакот „❤️ Кисела Вода“ ќе биде вратен

Покажувањето сила кај мене не поминува, знакот „❤️ Кисела Вода“ ќе биде повторно вратен, порача попладнево градоначалникот на Општината Орце Ѓорѓиевски откако денеска...

Скопје 25.10.22 | 14:31

На Арсовска ѝ пречи и таблата „Ја сакам Кисела Вода“, граѓани негодуваат дека ова е срамота

Натписот ја „Ја сакам Кисела Вода“ кој се наоѓаше во центарот на општината е отстранет. Екипи утринава дошле и ја остраниле таблата. Како што неофицијално дознаваме...

Скопје 19.10.22 | 13:03

Мицкоски: Во Кисела Вода почна со реализација изградба на затворен пазар, а втор се планира во Драчево, се реализираат проектите кои што се ветени

Би сакал да го искажам и своето задоволство што сум на почеток на уште еден проект кој што е дел од програмата на градоначалникот Орце Ѓорѓиевски, од претходните локални...