Ознака: Кисела Вода
Скопје 20.10.20 | 21:42

Шилегов: Во новите згради кај Расадник ќе има 8.000, а не 80.000 жители, 33% од површинате ќе остане зелена

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во интервју на телевизија „Телма“ изјави дека во новите згради кои се предвидуваат во ДУП-от за Расадник кај Кисела Вода не...

Црна хроника 20.10.20 | 15:33

Приведен 31-годишен скопјанец баран со потерница

Полициски службеници од ЕВР Кисела Вода денеска во 14:15 часот го привеле 31-годишниот Б.П. од Скопје. Како што соопшти МВР, Б.П. бил баран со потерница во врска со чл. 237 од...

Сервиси 15.10.20 | 08:45

Без вода делови од Кисела Вода

Поради промена на шибери ф-100 мм, во Пумпена станица Припор, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од втора зона Припор (улицата Христо Татарчев, краците 14, 16,...

Скопје 29.09.20 | 15:01

Темелковски не сака да попушти за ДУП во Расадник, советниците на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ја блокираа работата на советот

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кисела Вода преку својот координатор на советничка група Орце Ѓорѓиевски денеска на советот побарале да се стави на дневен...

Скопје 19.09.20 | 13:26

Расадник те моли, не гради, ме боли: Кисела Вода се крена на нозе, не сакаат нови згради

Со транспаренти Расадник те моли, не гради, ме боли, Стоп за урбаната мафија, членови на општинскиот комитет од ВМРО-ДПМНЕ, Кисела Вода, со автомобили излегоа на протест....

Скопје 19.09.20 | 11:54

Мирен протест денеска во Кисела Вода: „Стоп за бетонизацијата на Расадник“

Во близина на седиштето на Општина Кисела Вода, на булеварот „Борис Трајковски“ денеска ќе се одржи мирен протест под слоганот „Стоп за бетонизацијата на Расадник“. Протестот,...

Скопје 13.09.20 | 17:20

Скопје урбанистички ќе се самоубие во новата населба во Кисела Вода

Последниот предлог ДУП за градска четврт Ј14 – Расадник, претставува кулминација на урбанистичкиот помор во Македонија. План кој го дефинира поразот на Скопје како...

Црна хроника 27.08.20 | 11:57

Скопјанец баран за затвор уапсен во Кисела Вода

Вчера во 12,30 часот од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода при СВР Скопје на ул.„Владимир Назор“ бил лишен од слобода Е.Б.(21) од Скопје затоа...

Сервиси 26.08.20 | 17:50

Поради дефект без вода дел од корисниците од Кисела Вода

Поради реконструкција на водоводна мрежа од Ф-100 на ул.„Георги Димитров“ бб наспроти Т.Ц. во населба Кисела Вода, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците...

Скопје 24.08.20 | 15:42

Кисела Вода распиша оглас за ангажман на 15 образовни асистенти, пријавување до крај на август

Петнаесет лица со завршено високо образование од профилот дипломиран дефектолог, педагог, психолог, професор (одделенски, предметен) ќе бидат времено вработени од Општина...

Сервиси 26.07.20 | 23:29

Без вода утре дел од Кисела Вода

Поради изведување на водоводен приклучок ф 200 мм на булевар „Борис Трајковски“ бб, утре прекин во водоснабдување ќе имаат корисниците на булевар „Борис Трајковски“...

Македонија 04.07.20 | 22:53

Мицкоски: По победата ќе треба да ги засукаме ракавите да ја обновиме Македонија 

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е убеден дека коалицијата што тој ја предводи, со поддршка на народот убедливо ќе победи на претстојните парламентарни избори....

Вести 04.07.20 | 21:01

СЛЕДЕТЕ ВО ЖИВО: Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Кисела Вода

Средба со жителите на Кисела Вода, 04.07.2020 Средба со жителите на Кисела Вода, 04.07.2020 Gepostet von Hristijan Mickoski am Samstag, 4. Juli 2020

Црна хроника 01.07.20 | 22:43

Едно лице повредено во тешка сообраќајка која се случи во Кисела Вода

Сообраќајна несреќа се случи вечерва во скопска Кисела Вода на крстосницата на булевар Борис Трајковски и улицата Петар Делјан, според неофицијалните информации едно...

Црна хроника 25.05.20 | 12:46

Групна тепачка меѓу соседи во Кисела Вода за време на полициски час

Вчеравечер во 21.45 часот женско лице во полиција пријавило дека на ул. „Христо Татарчев“ 17 во Скопје имало нарушување на јавниот ред и мир со тепачка помеѓу повеќе лица. Како...

Сервиси 12.05.20 | 23:44

Без вода утре дел од Кисела вода

Корисниците од улиците „Георги Димитров“ и „Вера Јоциќ“ во општина Кисела Вода во Скопје утре од 9 часот ќе немаат вода поради изведување водоводен приклучок на ул....

Црна хроника 09.04.20 | 15:02

Приведени тројца мигранти фатени во Кисела Вода за време на полициски час

Вчеравечер во 19 часот на ул.„Дими Хаџи Димов“ во Кисела Вода, Скопје пронајдени биле три лица – мигранти, соопшти МВР. Станува збор за Ј.Б.(24) од Сирија, К.Б.(33) од Палестина...

Скопје 08.04.20 | 14:17

Викендов мoбилни тимови ќе им помагаат на ранливите категории граѓани во Кисела Вода

Во контекст на правилно спроведување на мерките и препораките за заштита, превенција и спречување на ширење на корона вирусот КОВИД-19, Општина Кисела Вода обезбеди...

Црна хроника 22.02.20 | 11:49

Вистинска драма во Кисела Вода: Со нож ја прободел сопствената мајка, а потоа ја запалил- еве ги морничавите детали

На 21.02.2020 во 16,23 часот на ул.„Сава Ковачевиќ“ полициски службеници од Полициска станица Кисела Вода го лишиле од слобода В.С.(47) од Скопје, инаку лице со психички здравствени...

Црна хроника 30.01.20 | 06:38

Ноќеска во тешка сообраќајка загина кошаркарската легенда Буштур

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи ноќеска во Кисела Вода загина легендата на македонската кошарка, Благоја Георгиевски – Буштур, дознава „24 Инфо“. Според...