Професорката Гордана Силјановска Давкова која е кандидат за претседател од ВМРО-ДПМНЕ одржа митинг во Кисела Вода каде присуствуваа огромен број граѓани.

Според фотографиите кои се споделуваат на социјалните мрежи, Кисела Вода и пружа голема поддршка на Силјановска Давкова.

Споредено со денешниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ каде присуствуваа голем број граѓани, во понеделникот во оваа населба митинг одржа претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски кој доживеа вистински дебакл.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.