Кровот саниран пред година-две падна на првиот поважен испит. Не го преживеа денешното невреме кое го зафати источниот дел од градот.
На снимката се гледа како лимениот кров се бори со ветерот и на крај ја губи битката.

Невреме беснее во Аеродром, Лисиче, Драчево, се до Батинци и Маркова Река.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.