Зоран Глигоров, секретарот на Град Скопје, е заменик член на Комисијата за оценување на тендерот за пречистителна станица, објави порталот #Следиме.

Притоа, коментира: „Како Данела сака да врши директна контрола во евалуацијата и изборот на изведувач. Ова е новата комисија за оценување на тендерот за пречистителна станица, а Зоран Глигоров секретарот на град Скопје е заменик член на комисијата❗️

Еден од коментарите под објавата гласи: „Аууу, фатена со рачето во медот“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.