Деца качени на кров на улицата Прашка бр 11 ги вознемири жителите во овој дел од Скопје. До редакцијата на Република пристигнаа фотографии на кои се гледа три деца качени на кров на зграда во близина на гимназијата НОВА во скопско Тафталиџе.

Не знам што прават децата горе, но глетката е вистински хорор. Целосно небезбедно стојат на косина на самата ивица од кровот. Фали мало невнимание некој да заврши долу. Води ли некој сметка што прават децата? – коментира читателот кој ни ги испрати фотографиите.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.