Денеска завршува вториот јавен повик на Град Скопје за автобуските линии 9, 11 и 12. На првиот повик за линиите 20 и 22 не се пријави ниту еден приватен превозник.

Во меѓувреме Слобода превоз и Макекспрес ја очекуваат долгонајавуваната средба со премиерот Димитар Ковачевски.

УЈП изготви извештај за работењето на јавниот превоз.

Граѓаните се револтирани поради доцнењето на превозот а Град Скопје уверува дека ЈСП ги надополнува линиите што ги покриваа приватните превозници.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.