Поради уличен дефект од ф 80мм на булевар „Свети Климент Охридски“ бб позади Влада, без вода се корисниците на потегот од Градски Парк – Школка до Влада и од булевар „Илинден“ до Градски Стадион.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ водоснабдувањето е прекинато од 12:10 часот до завршување на интервенцијата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.