Без електрична енергија утре од 08:00 до 09:30 часот ќе бидат корисниците од објектите во околината на „Тинекс“ на улицата „Кленоец“ во населба Влае.

Причината за прекинот, како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, е поради технички зафати во електро-дистрибутивната мрежа.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.