Ознака: влае
Црна хроника 10.06.23 | 10:28

Инцидент во Влае: Старец со нож се заканил на девојче, па ја ограбил

Полицијата вчера на улица „Манапо“ во Скопје го и лишиле од слобода 68-годишниот скопјанец Ф.А. поради кражба. Како што соопшти денеска МВР, Ф.А. се сомничи дека вчера...

Сервиси 23.02.23 | 10:44

Без струја утре дел од Кисела Вода и Влае и село Семениште

Без струја утре ќе бидат дел од скопските населби Кисела Вода и Влае и село Семениште во Општина Сарај. Како што информираат од РЦУК Скопје утре без струја во периодот...

Сервиси 27.01.23 | 11:17

Без вода три улици во Влае

ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје известува дека поради уличен дефект на улица „Пресека“ број 39, денеска прекинато водоснабдување имаат корисниците од оваа, како...

Црна хроника 01.01.23 | 10:19

Уапсено момче од Влае кое планирало да дила дрога на новогодишни прослави

При претрес во стан на Љ.Г. (22) во скопската населба Влае вчера се пронајдени две поголеми пакувања со околу 350 грама амфетамин, дигитална вага, половина килограм марихуана,...

Скопје 09.09.22 | 14:25

Во Влае ќе никне нова станбена населба, дел од жителите ќе ги изгубат дворовите за да се направат улици

На празниот простор во Влае во близина на населбата Александрија, ќе никне нова станбена населба. За изградбата на населбата ќе се пробиваат и прошируваат улици, за...

Сервиси 20.07.22 | 10:47

Делови од Влае се без вода

Без вода денеска од 10:00 часот се корисниците од улиците „Франце Прешерн“ и „Влае“ во населба Влае во Општина Карпош. Како што соопшти Регионалниот центар за управување...

Црна хроника 20.05.22 | 18:20

Страшна сообраќајка во Влае, Брза помош пренесе двајца тешко повредени во болница

Во страотен судир на два автомобила, од кој едниот бил „Фиќо“, попладнево во скопската населба Влае се тешко повредени маж и жена, кои биле итно префрлени во болница,...

Скопје 11.03.22 | 20:08

Јакимовски: На спортските терени во Влае нема да се гради

Градоначалникот на Општина Карпош Стевчо Јакимовски ги демантираше дезинформациите за ДУП-от во Влае 2 лиферувани преку социјалните мрежи во врска со наводни планови...

Црна хроника 11.03.22 | 00:03

Сообраќајка кај мостот „Влајко“, најоштетено е БМВ со тетовски таблички

На пешачкиот премин пред мостот Влајко во Влае вечерва се случи тешка сообрќајна несреќа, во која учествувале три автомобили. За повредени и штети ќе се чека официјално...

Црна хроника 30.04.21 | 17:48

Кавга за сообраќај порасна во групна тепачка во Влае

Вчера во 18.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ацо Шопов“, поради недоразбирање во сообраќајот, настанала физичка пресметка помеѓу М.М.(38) и Б.Д.(38), двајцата...

Црна хроника 23.01.21 | 22:30

Четири автомобили се судрија во близина на бензиската во Влае

Четири автомобили се судрија вечерва на булеварот Партизанска во Влае во близина на бензинската станица на „Макпетрол“, објави А1он. Очевидци велат во сообраќајката...

Скопје 19.01.21 | 23:06

Манијак ги вознемирува жителите на Влае

Во петокот од 19 до 23:00, на улица Иван Цанкар во Влае е забележан манијак кој во неколку наврати сексуално ги вознемирувал, демнел по дворови и манијачел преку прозор жителите...

Црна хроника 07.12.20 | 12:24

Изгореа два автомобили во Влае

Два автомобли изгореа утринава во близина на Порта Влае. Како што објави Сител, инцидентот се случил околу 04:30 минути. Фото: Сител Жителите кои утринава ги забележале...

Црна хроника 13.10.20 | 11:00

Две лица повредени ноќва, откако возило се заби во канделабра во Влае

Две лица, од кои скопканка потешко, се повредени ноќва во 02.00 часот на ул.„Војвода Васил Чакаларов“ во скопско Влае. Како што сооптши МВР, патничко возило „сеат“, со...

Црна хроника 10.01.20 | 11:34

Детали од МВР за несреќата во која загина велосипедист

Велосипедист загина откако во него удри автомобил вчеравечер во Влае. Од МВР информираат дека вчера во 17:35 часот на ул.„Ацо Шопов“ во Скопје, патничко возило „фолксваген...

Црна хроника 12.08.19 | 23:38

Карамбол кај Порта Влае, се судрија четири возила

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа што се случи вечерва во населбата Влае, на булеварот „Партизански одреди“ близу комплексот згради „Порта Влае“. Во несреќата...

Црна хроника 25.07.19 | 22:16

Гостиварец нападнат од две лица вчера во Влае

Вчера попладне во Полициската станица Карпош, Б.Ј. (26) од Гостивар пријавил дека на ул.„Васил Чакаларов“ бил физички нападнат од А.А. и О.А. Се работи на расчистување на...

Црна хроника 20.02.19 | 18:52

Родителите вознемирени: Момче повикувало деца да шетаат со него во Влае

Мајка од скопската населба Влае била сведок на случај во кој денеска во паркот каде си играле повеќе дечиња, се појавил маж кој, според нејзината објава, ги терал децата...

Црна хроника 05.01.19 | 17:25

Момче и девојка нападнати синоќа пред локал во Влае

Ноќеска околу 02 часот, Е.Н. (37) од Скопје пријавила дека вчеравечер околу 22.30 часот, пред угостителски објект на ул. „Есперанто“ во населба Влае, била нападната нејзината...

Црна хроника 15.12.18 | 12:30

Камион и „ибица“ налетале еден на друг, тешко повреден возачот на „ивицата“

Вчерa во 11.30 часот на крстосницата од улица “Ангел Динев” и улица “Есперанто” во Скопје се случила сообраќајна незгода во која учествувале товарно моторно возило...